«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы білім бөлімі Иванковка ауылының негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
 Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Иванковка отдела образования по  Буландынскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

1 кл. Сабақтың тақырыбы: оқиғалардың уақыт бойынша орналасуы

22.01.2021

1-сыныпта математикадан КСП
3 тоқсан
Сабақтың тақырыбы: оқиғалардың уақыт бойынша орналасуы .
Мұғалімнің аты-жөні: Кравченок Н. А
Күні: "__18__"_____01_______21___г.
Сынып: "1". Қатысқандар саны: 6, қатыспағандар: 0
Сабақтың оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
Сабақтың мақсаты
1.1.3.5 циферблат бойынша сағатпен уақытты анықтау / уақыт өлшем бірлігін ажырату: минут, сағат ,күн, апта, ай
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңі\уақыт
Әрекеті мұғалімнің Әрекеті оқушының Ресурстары
Сабақтың басталуы
5мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Сабақтың ортасы
20мин.

 

 

 

 

 

 

 

 


Сабақтың соңы
5мин
Кіріспе әңгіме. Сабақтың басында студенттердің осы сабақ кезінде қандай уақыт туралы түсініктері бар екенін анықтау үшін әңгіме жүргізіңіз. Олар бұрыннан білетін нәрседен бастаңыз. Бірінші сынып оқушыларына сұрақтар қойыңыз және олардың жауаптарын тыңдаңыз.

* Анам: "кеш болды!"Кеш" сөзін қалай түсінесіз?
* Сіз таңертең қанша тұрасыз? Мұны қалай білесің?
• Сен қанша жастасың?
* Бұл ағаш қанша жаста деп ойлайсыз?
Бұл біз көрсеткен уақыт, ұзақ уақыт немесе "күн" сөзі екенін түсіндіріңіз, оның орнына "таңертең", "күн", "кеш", "түн"сөздерін қолданыңыз.


Уақыт-біз зерттей бастайтын шама. Кез-келген әрекет белгілі бір уақытты алады. Мысалы, теледидардағы бір мультфильм ұзақ уақытқа созылады, ал екіншісі тез аяқталады. Бұл оларды көруге әртүрлі уақыт кететінін білдіреді.


Ойын: "алдымен не? Содан кейін не?". Оқушылар сіз сыныпқа көрсеткен суреттерде бейнеленген оқиғаларды сипаттауы керек. Мысалы:
* алдымен жидектер жиналады, содан кейін Джем дайындалады;
* алдымен машина іске қосылады, содан кейін ол жүреді;
• алдымен қоршау жасаңыз, содан кейін оны бояңыз және т. б.
Балалардан оқулықтағы суреттерге сүйене отырып, жеміс бермес бұрын алма ағашының қалай өсетінін сұраңыз. Әңгіме барысында олар кілт сөздерді қолдануы керек. Алма ағашын өсіру үшін көп (немесе қанша) уақыт кететінін сұраңыз (жауаптарға рұқсат етіледі: көп, аз). Бірінші сынып оқушыларының болжамдарын тыңдаңыз.
Дәптердегі жұмыс, № 9 жұмыс парағы
Бұл бұрын? Кейінірек не болады?
(суреттерді дұрыс ретпен нөмірлеңіз)
№ 10 жұмыс парағы
(оқиғалардың реті бойынша суреттердің астына нөмірлер қойыңыз.


Ұғыну оқушылардың көмегімен "Баспалдақтар" жетістік жұмыс дәптерлері.

 

 

Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар суреттерде бейнеленген оқиғаларды сипаттайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суреттері бар суреттер :жидектер,Джем банкалары,машина,қоршау, бояу банка.
Оқулық pp14-15

 

 

 

 


Жұмыс дәптері стр11-12

Просмотров: 415


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст