Қысқа мерзімді сабақ жоспары № -19-20
Мектеп бөлімі: "Иванков НМ" КММ»
Күні: 05.02.2021 Мұғалімнің аты-жөні: Шнайдер А. Г.
Сынып: 2 қатысушылардың саны: 3
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Табиғат-шабыт көзі
Сабақтың түрі кешіруді үйрену
Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) кешірімнің мәні. Сабыр. Позитивті ойлауды дамыту
Сабақтың мақсаты
жалпыадамзаттық құндылық - ішкі тыныштық туралы идеяларды кеңейту және тереңдету
Оқу мақсаттары барлық оқушылар:
Басқа адамды кешіру қабілетінің маңыздылығын ашу;
Оқушылардың көпшілігі басқа адамды түсінуге және кешіруге деген ұмтылысты дамытады:
Әр түрлі тапсырмаларды қолдана білуді дамыту, алған білімдерін практикалық тапсырмалар үшін қолдану.
Кейбір оқушылар:
Табиғатқа деген қарым-қатынастың құндылықтарын шабыт көзі ретінде біледі; өз ойларын шығармашылық түрде жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру
Бағалау критерийлері Білім және түсіну:
Табиғаттың жалпыадамзаттық құндылық ретіндегі маңыздылығын біледі,
сабақта ізгілік, ынтымақтастық, бірлесіп құру атмосферасын құру.
* Қолдану:
* табиғатқа құндылық қатынасын шабыт көзі ретінде ашу ;
Сыни ойлау:
Шығармашылық жұмыста табиғатқа ұқыпты қарауды, ұқыптылық пен табандылықты зерттейді;
Тілдік мақсаттар тілдік оқыту мақсаты
Зерттеуді жоспарлау кезеңдерін ауызша және жазбаша түрде талқылаңыз.
Өз идеяларын плакаттағы схема түрінде көрсетіңіз. Содан кейін студенттер басқа плакаттармен жұмыс жасау, өз пікірлерін білдіру және идеяларын дамыту арқылы басқалардың идеяларын толықтырады;
Пәндік лексика және терминология
Ғылым
Ғылымның функциялары
Зерттеу жоспары
Гипотеза
Эксперимент
Зерттеу мәселесі
Деректерді талдау
Пәнаралық байланыстар осы сабақта алынған Білім физика мен астрономияда қолданылатын негізгі геометриялық есептерді шешуге көмектеседі.
Алдын ала Білім
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің қызметі оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Басталуы
1 мин
Ұйымдастыру сәті
"Кубизм»
Қуаныш шеңбері
Күн мен құстарға Қайырлы таң,
Қайырлы таң күлімсіреген тұлғаларға,
Және бәрі мейірімді, сенімді болады.
Қайырлы таң кешке дейін созылсын.
Біз сіздердің әрқайсыңызды көруге қуаныштымыз!
Салқын болсын күз терезелерде дем алады,
Біз мұнда ыңғайлы, өйткені біздің сынып
Ол бір-бірін жақсы көреді, сезінеді және естиді.
Өлең жолдарын мұғалім оқиды
Мұғалім сабақтың тақырыбын айтады және топтарға бөлінуді ұсынады.
Жаттығу: "Угадай-ка»
Әр топ әр түрлі эмоционалды жағдайларды білдіретін адамның бет-әлпетін бейнелейтін суреттер алады.
Балалар өлең жолдарын мұғаліммен қатар сызады
Балалардың міндеті: ренішті білдіретін адамдарды анықтау.
Сабақтың ортасы
Мәселені белгілеу.
9 мин
5 мин
Мәселені белгілеу.
"Миға шабуыл"..
Әңгімелеу тарихы(өлеңдер) . (мұғалімнің сыйы) әңгіме.
- Мен сізге астарлы әңгімені айтқым келеді .
Бір кездері Нор мен Тим атты екі ағайынды болған. Олар өте тату өмір сүрді. Бірге өсірді балаларға пайдалы демалысқа баулу үшін-бидай, көмектесіп. Бірақ бірде аға Нор тауып алып, жерге құмыра алтын монеталар. Содан бері ол өте өзгерді. Ашуланған және ашкөз болды. Бір жазда егін болмады. Тим үлкен шұңқырға тамақ сұрауға келді. Ол күлді және інісін қуып жіберді. Тим үйден шығып, ақырын жылады.
Туды көктем. Ауылға қарақшылар келіп, Нораны тонады. Жеуге ештеңе болмады. Ештеңе жоқ, үлкен ағасы кішіге барып, одан тамақ сұрады. Тим тесікке жақындап, оны құшақтап, үйінде болған соңғы тамақты берді. Үйден шығып, қатты жылады…
- Бауырлар қалай аталды?
-Олар қалай өмір сүрді?
- Үлкен ағам неге өзгерді?
- Тим ағасының үйінен шыққаннан кейін неге жылады?
- Неліктен Тим Норға тамақ сұрап келгенде, оған жақындап, оны құшақтады?
- Ол ағасын кешірді ме? Неліктен ол оны кешірді?
- Неліктен інісінің үйінен шыққан кезде Нора да жылады?
- Пластилин алыңыз , оң көзқарас кезінде көрген және сезінген гүліңізді есіңізде сақтаңыз, оны мейірімділікпен және кешіріммен толтыруға тырысыңыз және жұмыс аяқталғаннан кейін оны кешіргіңіз келетін немесе кешірген адамға беріңіз.
Өзіңізбен бірге.
Ыңғайлы отырыңыз және біреуге ренжіген жағдайды есіңізде сақтаңыз.
Сіз соңғы ренішті есіңізге түсірдіңіз. Бұл сезім сіздің көңіл-күйіңізді тағы да бұзады. Сіздің алдыңызда "сіздің реніштеріңіз" бұлты, сіздің парталарыңыздағы сәулелермен бірге жағымсыз сезімдеріңізді жіберіңіз.
Біз әлдеқайда жеңіл болдық. Қуанышты сезініңіз. Біз оңай және жақсы. Біздің реніштеріміз осы бұлтпен бірге жоғалып кетті. Біздің "кешірім" сәулелері оны жауып тастады енді аспанда "басқа адамдармен жақсы қарым-қатынас" жарқын күн»
* Шығармашылық қызмет.
(мүсіндеу)
( балалар бір-бірден шығып, кімге ренжігенін және сәулені күнге не үшін бекітетінін айтады).
Презентация
Слайд 1
Жаңа зерттелген тақырыпты бекіту
Жүректен жүрекке 10 мин шеңбер.
- Бүгін біз қандай құндылық туралы айттық? (кешіре білу)
- Ойланыңыз және сабақтан не алып кететініңізді айтыңыз. Өз сөздеріңізді " мен түсіндім…»
Кек алудың емі болып табылатын сөздерді хормен айтайық
Ең бастысы-бірге,
Ең бастысы-тату.
Ең бастысы-кеудеде жанған жүрек.
Бізге өмірде немқұрайлы қараудың қажеті жоқ!
Ашулану, жүректен реніш!
Реніш біздің жүрегімізден кетті, енді онда тек махаббат пен кешірім өмір сүреді. Ыстық болу үшін алақаныңызды ысқылаңыз. Тез жіберіңіз өз жылу-біріне деген, соединив өз ладошку отырып, алақанмен бірін.
Кешіру өте пайдалы, өйткені ол ашуланшақтық пен ренішті жеңуге көмектеседі. У
Слайд 6.
Қосымша 2.
Соңы
5 мин сабақ рефлексиясы.
тақырып бойынша синквейн жасаңыз
1 нұсқа - "табиғат»
2 нұсқа – "Сұлулық»
Ойды аяқтаңыз: бүгін сабақта:
Мен білдім
Мен таңқалдым
Мен өзім үшін аштым
Мен әлі түсінбедім
Үй тапсырмасы: § 16,
Әркім өз мақсатына жетуге қосқан үлесін, 10-слайдтың белсенділігін бағалайды.
Саралау
Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау
Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында білгендерін бағалау үшін қолданатын әдістерді жазу үшін пайдаланыңыз. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Денсаулық сақтау технологиялары.
Қолданылатын физикалық минуттар және белсенді қызмет түрлері.
Сабақтың соңында оқушылар үйренеді:
Өткізіңіз бойынша самооцениванию оқушылардың спомощью Баспалдақтар табысты жұмыс дәптері.
Сонша рет секіреміз.
Нүктеге дейін қанша таяқша,
Біз шұлықтарға көп тұрамыз.
Шеңберде қанша нүкте болады,
Қолыңызды бірнеше рет көтеріңіз.
№2
Тышқандар шұлықтарға барады.
Мысық оларды естімеуі үшін.