Сабақ жоспары математика пәні бойынша
Бөлім: тамақ және сусындар
Мұғалімнің аты-жөні Кравченок Н. А.
Күні: 14.04.21 ж.
Сынып: 1 қатысушылар саны: 6 Қатыспағандар саны: 0
Сабақтың тақырыбы қымбатырақ-арзан
Сәйкес оқу мақсаттары
оқу бағдарламасымен 1.1.3.6 монеталармен әр түрлі операциялар жүргізу 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг
1.5.1.2 сандарды, заттарды, тауардың бағасын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды/заттардың орналасуын, бағытын және ара қашықтығын анықтайтын терминдерді қолдану
1.5.1.6 іс-әрекеттерді таңдауды негіздеу және қосу мен азайту есептерін шешу тәсілін түсіндіру
Сабақтың мақсаттары санды бірнеше бірлікке көбейту, азайту, айырмашылықты салыстыру, кері есептерді құру және шешу мәселелерін талдау және шешу;
сома мен қалдықты табуға арналған есептерді талдау және шешу;
міндеттері;
монеталармен түрлі операциялар жүргізу 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг;
сандарды, заттарды, тауарлардың бағасын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды қолданыңыз.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңі / педагогтың әрекет ету уақыты оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басталуы
0-3 мин
Оң эмоционалды көзқарас қалыптастыру.
Көптен күткен қоңырау соғылды,
Басталады сабақ.
Күн сайын, әрқашан, барлық жерде,
Сабақтарда, ойында.
Қатты, анық сөйлеңіз,
Және тихонечко қолға алып отырмыз. Жұмыс орнын тексеріңіз. Мұғалімдер монеталар жиынтығын құптайды
Сабақтың ортасы
4-35 мин 1.Өмірлік тәжірибені өзектендіру. Мақсат қою.
Балалар, "керісінше" ойынын ойнайық»
Ұзын-(қысқа)
* Плюс - (минус)
* Ауыр - (леги)
* Көбірек-(аз)
* жоғары - (төмен)
* Қымбат-(арзан)
Мұнда біз естуге сөздер "қымбат - арзан"? Әрине дүкенде.
Бүгін біз не туралы сөйлесеміз деп ойлайсыз? Бүгін біз сатып алу мәселелерін шешуге, тапсырмаға тірек схемасын таңдауға үйренеміз.
2. Тақырып бойынша жұмыс.
Оқулықпен жұмыс 93-бет. "Назым 1 стакан шырын сатып алды, ал Саша 1 стакан сүт сатып алды. Бағасы: шырын-90тг, сүт-40тг.
Кімнің сатып алуы қымбат? Қанша?
Тапсырмаға схеманы таңдап, оны шешіңіз.
Дескриптор: 1. 2 схемасын таңдайды.шешімді орындайды; 3.жауапты жазады
Физминутка
Дәптердегі жұмыс
Өзіндік жұмыс.
Тапсырма: тапсырма қандай схемаға сәйкес келеді? Схема қандай тапсырма бойынша жасалғанын анықта. Аягөз міндет. Запиши бар.
.
Дескриптор: 1. Мәселені дұрыс шешеді
2. Жауапты жазады.
Тапсырма: өнім бағаларын салыстырыңыз. Бір өнімнің қанша қымбат немесе арзан екенін біліңіз. Заполни кестесі, запиши шешімі бар.
Дескриптор: 1. Мәселені дұрыс шешеді
2. Жауапты жазады.
Балалар сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбын тұжырымдайды.
Балалар сұрақтарға жауап береді
Балалар сұрақтарға мұғалімнің көмегімен жауап береді
Мұғалімнің қозғалысын қайталаңыз
Мұғалімнің жетекшілігімен өз бетінше жұмыс істейді
Жұмыс дәптерінде дербес жұмыс істейді.
Бағдаршам " ҚҚ»
.
ФО " ауызша мадақтау»
ФО " ауызша мадақтау»
Сабақтың соңы
36-40 мин сабақтың нәтижесі. Рефлексия.
Сұрақтарға жауаптар: "қымбатырақ"нені білдіреді?
Қалам құны 50 теңге, ал қарапайым қарындаш —
30 теңге. Қалам қанша тұрады
қарындаш?
Балалар сұрақтарға жауап береді.
Сабақта өзін-өзі бағалауды жүргізіңіз.
Балалар аузына Эмодзи салады:
Ол өте жақсы жұмыс істеді, мен бәрін түсіндім
Жақсы жұмыс істеді, қателіктер бар
Көптеген қателер
Сурет смайлик