«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы білім бөлімі Иванковка ауылының негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
 Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Иванковка отдела образования по  Буландынскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Сауаттылық 1 сынып Сабақтың тақырыбы стресс.

12.05.2021

Сауаттылыққа оқыту бойынша сабақ жоспары

Бөлім: Дені саудың-жаны сау!
Мұғалімнің аты-жөні Кравченок Н. А.
Күні: 11.05
Сынып: 1 қатысушылар саны: 6 Қатыспағандар саны: 0
Сабақтың тақырыбы екпін.
Сәйкес оқу мақсаттары
оқу бағдарламасымен 1.1.1.1 сөйлеу, мәтін, Сөйлем, Сөз деген не екенін түсіну.
1.1.9.1 сөздердегі дыбыстарды ажырату және олардың белгілерін ажырату (дауысты/дауыссыз; дауыссыз/қатты/жұмсақ, саңырау / дауыссыз).
1.1.9.2 сөздер слогдардан тұратынын түсіну, сөздегі слогдардың саны мен тәртібін анықтау.
1.1.9.3 дыбыс пен екпіннің мағыналық ажыратушы рөлін түсіну.
1.2.4.1 сөздердің лексикалық мағынасы мен мағынасын олардың мағыналарының жалпылануын ескере отырып түсіну (сөздер-заттар, сөздер-белгілер, сөздер-әрекеттер); мағынасы жағынан жақын/қарама-қарсы, көп мағыналы сөздер (мұғалімнің көмегімен).
1.3.8.1 әріптердің элементтерін, бас (бас) және кіші әріптерді және олардың қосындыларын жазу; каллиграфия нормаларына сәйкес анық жазу; күшті позициялардың дыбыстарын хатта әріптермен белгілеу.
Сабақтың мақсаты қойылған сұрақтарға жауап беру, сөздердің дыбыстық формасына назар аудару, сөздердің лексикалық мағынасы мен мағынасын түсіну, орфографиялық нормаларды сақтау.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңі / педагогтың әрекет ету уақыты оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басталуы
5мин
Оң эмоционалды көзқарас қалыптастыру.
Сабақта біздің көзіміз Мұқият
Қарап, бәрі ... (қараңыз).
Құлақтар мұқият тыңдайды
Және бәрі ... (естиді).
Басы жақсы ... (ойлайды). Балалар хормен жауап береді .

Сабақтың ортасы
30 мин 1.Өмірлік тәжірибені өзектендіру. Мақсат қою.
Бүгінгі сабақтың тақырыбын жұмбақты табу арқылы білесіз.
Егер буынды бөлсек
Оны оқыған кезде,
Біз таяқшамен белгілейміз
Жоғарыдан...
Жауап: Стресс
Молодцы! Сондықтан біздің Сабақтың тақырыбы ... Дұрыс, стресс.
2. Тақырып бойынша жұмыс.
А) Оқыңыз. Қай дауысты дыбыстың күшті екенін анықтаңыз. С.98 № 1.
Қорытынды: егер дауысты дыбыс күшті болса, онда бұл буын екпінді болады.
Б) 98 № 3 С. шарадаларды шеш
В) с.99 "Орман ертегісі"мәтінімен жұмыс.
1) әңгіме
- Бұл мәтін ме?
- Шығарманың жанрын атаңыз.
- Шығарманың кейіпкерлерін атаңыз.
2) әңгіменің жалғасын ойлаңыз.
Мұғалім үшін:
бірден жүгіруден тұншықтыра бастады, ол ұзақ уақыт жартастарға жабысып, құлаған ағаштар арқылы әрең көтерілді. Мамық пен жаңғақ досын қиыншылыққа қалдыра алмады. Олар схватили қонжық үшін жуан аяқтары және жобаны күресіп келеміз. Жануарлар өзен арқылы көпірден өтіп бара жатқанда, көпір Мишкин салмағының астында сынған. Айттым достарыма жетуге сәтті болды жағасына дейін. Триша дене шынықтыру мен спортпен айналыспаудың қаншалықты жаман екенін түсінді және достарына күн сайын таңертеңгілік жаттығулар жасауға, жүгіруге және клирингке секіруге уәде берді.
Физминутка
3. Дәптерде жұмыс істеу.
а) дұрыс және әдемі жазыңыз.
Уу
екпін
соққы буыны
б) Есіңе ереже. Подбери керекті сөз.
Мән стресске байланысты


в) оқыңыз. Подчеркни бірдей сөздер. Олардың мағынасы мен емлесін түсіндіріңіз.
Кешке даладан оралу,
Өрістің сырғасын жоғалтты.
Бұл сырға сырға тапты:
-Сіздің сырға табылды!
г) сөйлемге қажетті сөзді жаз. Стресс белгісін қойыңыз.
жылау-жылау
Мен ... ауырсынудан.
Мен ... дүкеннен сатып алу үшін.
ружки-руки

Шапалақтау ... - бұл сәлемдесудің белгісі.
Жаяу жүргеннен кейін жуыңыз.
Балалар жұмбақты шешіп, сабақтың тақырыбын анықтайды.

 

 

 

 


Балалар стресс туралы қорытынды жасайды.


Балалар шарадаларды шешеді.

 


Сұрақтарға жауап беріңіз.


Әңгіменің жалғасын табыңыз.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1. Каллиграфическая минуты. Балалар жазады: хат, сөздік сөз, сөз тіркесі.


2. Орындайтын тапсырма.

 


3. Сол сөздерді баса көрсетіңіз.

 

 

 


4. Вписывают ұсыныс керекті сөз.

 

 

 


Критерийлері
- соққы дыбысын анықтай аламын
-жоқ белгіленсін.

 


Фо журналында сөйлеудің даму деңгейін белгілейді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Каллиграфия бағаланады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фо
Тапсырма дұрыс орындалды -4 б., балл дұрыс қойылған стресс үшін қойылады.

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Жұмыс дәптері с. 15-17

 

 

 


Сабақтың соңы
5мин сабақтың қорытындысы. Рефлексия.
Жауаптар:
Стресске не байланысты?
Тришаға қандай кеңес беруге болады? Балалар сұрақтарға жауап береді.
Сабақта өзін-өзі бағалауды жүргізіңіз.
Балалар аузына Эмодзи салады:
Ол өте жақсы жұмыс істеді, мен бәрін түсіндім
Жақсы жұмыс істеді, қателіктер бар
Көптеген қателер

Сурет смайлик

Просмотров: 371


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст