«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы білім бөлімі Иванковка ауылының негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
 Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Иванковка отдела образования по  Буландынскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Орыс әдебиеті 8 сынып Валентин Григорьевич Распутин. "Француз сабақтары"әңгімесінің мәселелері мен идеясы

16.09.2021

№ 4 қысқа мерзімді жоспар

1-бөлім балалар мен ересектер
Күні: 08.09 Мұғалімнің аты-жөні: Калтенбергер а. в.
Сынып: 8 қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
4-Сабақ Валентин Григорьевич Распутин. "Француз сабақтары"әңгімесінің мәселелері мен идеясы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)
Сабақтың мақсаты: бұл сабақта сіз "Француз сабақтары" әңгімесінің проблемалары мен идеялық мазмұнын ашуға, көркем мәтінді талдау дағдыларын дамытуға, сұраққа жауап беруге үйренесіз.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңі / педагогтың әрекет ету уақыты оқушылардың іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басталуы
5 мин I. Ұйымдастыру кезеңі
Сіздерді біздің сыныпта қарсы алуға қуаныштымын
Мүмкін сыныптар жақсы және әдемі.
Бірақ біздің сыныпта сізге жеңіл болсын,
Ыңғайлы және өте оңай болсын,
Енді бір-біріңізге күліңіз,
Сабаққа бейімделіп, жиналыңыз.
Барлық проблемалар-ұсақ-түйек,
Өйткені, біз бәріміз біргеміз-білгірлер.
Сабақтың ұраны:
Барлығы біреу үшін, ал біреуі бәрі үшін, содан кейін бизнесте Сәттілік болады.

Сабақтың ұраны айтылады.
(Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық көзқарас).
ФО: ауызша мадақтау. Оқулық

 

 

15 мин 2 Сабақтың тезистік конспектісі.

В. г. Распутиннің "Француз сабақтары" шығармасы оқырмандарды әрдайым қызықтырады, өйткені әңгімеде күнделікті өмірдің жанында моральдық құндылықтар бар, бұл жас оқырманға ғана емес, сонымен бірге ересек оқырманға да жақсылық пен сұлулықтың таусылмайтын қорларын табуға көмектеседі.

 

"Француз сабақтары"әңгімесінің мазмұны бойынша жұмыс. ФО: "үш мақта".
Дескрипторлар: мәселелерді талқылайды және жауап береді. Слайд.

 

Презентация
"Қалың және нәзік сұрақтар".

Сабақтың ортасы
20 мин "Француз сабақтары" әңгімесінің мазмұны бойынша жұмыс.

 

 


 Әдісі арқылы "Двухчастный күнделігі", соотнеси мәтіннің мазмұны жеке тәжірибе. (Күнделіктің сол жағында сізге үлкен әсер қалдырған дәйексөздерді жазып, кейбір ойлар тудырды. Оң жақта қысқаша түсініктеме беріңіз: дәл осы дәйексөзді жазуға не себеп болды.)
ФО: "Екі жұлдыз, бір тілек"
Дескрипторлар: сізге ұнайтын мәлімдеменің негізгі мағынасын береді;
оған деген көзқарасын білдіреді; өзінің ұстанымын мысалмен дәлелдейді.
оқулық
Дәйексөз Түсініктеме

 

 

Сабақтың соңы
5 мин Рефлексия.  Сабақ "кілт сөзімен кластер жасаңыз.

 Установи сәйкестігі: вспомни жұмыс істеп тұрған тұлғалардың әңгіме.
"мен оған қосылдым..." ана
"ол кірді, сәлем айтты..." Лидия Михайловна
"мазасыз..." Тишкин
"шындық және ойнады..." Вадик
"мен 20 жыл жұмыс істеймін..." Василий Андреевич
"жүргізуші..." Ваня ағай
"айқай..." тәтем Надя
"көлеңке сияқты жүрді..."
Қабылдау "Минут".
Д\З..Үй тапсырмасы. Жазбаша түрде " идеяның мәні неде және әңгіменің проблемалары қандай?"

4.Үй тапсырмасы. Әңгіме мәтінінде мағынасы сізге түсініксіз сөздерді табыңыз. Түсіндірме сөздіктің көмегімен осы сөздерден сөздік жасаңыз.

Просмотров: 521


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст