«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы білім бөлімі Иванковка ауылының негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
 Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Иванковка отдела образования по  Буландынскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Әдебиеттік оқу 3-4 сынып В.Драгунский «Доптаған қыз» Ура! Циркке кел!

12.05.2022

Әдеби оқу.

94-сабақ Қысқа мерзімді жоспар.

Тақырыбы: Әдебиеттік оқу

Сабақ: 94

Мектеп: « Иванковская ОСШ» КММ

Күні : 12.05.2022 ж

 

Мұғалімнің Т.А.Ә.: Шнайдер А.Г.

 

Сынып : 3-4

Саны

Қатысқандар : 4

Саны

жоқ:

 

3-сынып

4 сынып

Бөлім (қиылысатын тақырып):

Тоқсандық тақырып аясында «Демалыс мәдениеті. Мерекелер».

«Болашаққа саяхат»

Сабақтың тақырыбы:

В.Драгунский « Доптағы қыз»

Ура! Цирк келді!

Е.Велтистов «Миллион бір күн каникул» (14-тарау)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

3.1.5.1 - көркем және мәнерлі құралдарды пайдалана отырып, өз идеяларын, сезімдерін, ойларын түсіндіру үшін мәлімдеме құрастыру

3.2.5.1 - шығарма авторының образ жасау тәсілдерін (портреті, іс-әрекеті мен сөйлеуі арқылы білдірілетін кейіпкердің мінезі; мимика, ым-ишара) анықтау, оның іс-әрекетіне баға беру, өз пікірін сөзбен және өрнекпен дәлелдеу. мәтін

3.3.1.1 - оқиғалардың ретін анықтау және жұмысты бөліктерге бөлу негізінде жоспар құру, әр бөлікке атау беру (мұғалімнің көмегімен)

4.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен соңғы бөлігі бойынша сюжеттің дамуын болжау, таңдау себебін түсіндіру

            4.2.3.1 - шығармадағы фактілермен дәлелдей отырып, тақырыбы мен негізгі идеясын анықтау

Сабақтың мақсаттары:

Оқушыларды В.Драгунскийдің «Доптағы қыз» шығармасымен таныстыру.

 

Көркем шығармаға талдау жасаңыз

Сабақтар кезінде:

Сабақтың кезеңі / Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

3-сынып оқушысының іс-әрекеті

4-сынып оқушысының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1. Сабақтың басы.

0-5 мин

Жағымды эмоционалды жағдайды қалыптастыру:

ынталы бол

Сабырлы және мұқият болыңыз.

Бәрі жаз, артта қалма,

Үзіліссіз тыңдаңыз.

Ашық, анық сөйлеңіз

Барлығы түсінікті болу үшін.

Егер дос жауап бере бастаса,

Кесуге асықпаңыз.

 

Қош келдіңіз ұстаздар. Олардың жұмыс орнын ұйымдастыру, жеке оқу құралдарының болуын тексеру

Қош келдіңіз ұстаздар. Олардың жұмыс орнын ұйымдастыру, жеке оқу құралдарының болуын тексеру

FD

Эмоциялық жағдайды бағалау

 

 

 

 

 

 

Эмоция . көңіл-күй

 

2. Сабақтың ортасы.

5 – 40 мин

 

Өмірлік тәжірибені актуализациялау

 

 

 

 

мақсат қою

 

 

 

 

 

 

 

Әдеби шығармамен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дене шынықтыру минуты

Барлық жігіттер бұрылды

Барлық жігіттер созылып кетті

Сосын олар отырды

Және партаға тыныш отырды

Оқулықпен жұмыс

 

 

 

(Қ) «Қызықты» тарауындағы ақпаратты оқу

Оқыған мәтіннің тарау тақырыбымен қандай қатысы бар?

 

 

(D) Кластерді құрастыру.

Оқушылар кластер құрайды, мәлімдемелер құрастырады, көркем оқу сабағында не туралы сөз болады?

 

Сабақтың тақырыбын тұжырымдау, сабақтың мақсатын анықтау

 

(S )P әдеби шығармада жұмыс істеп жатыр.

Жұмысты оқу 64-бет 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мұғалімнен кейін қимылдарды қайталаңыз.

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ұ) В.Драгунский шығармашылығы туралы әңгімелеу , әдеби терминдермен жұмыс.

P.96 (портретті көрсету)

Қойылған сұрақтарға жауап беріңіз

 

(C) Әрбір бөліктің атауы .

 

 

 

 

 

 

(Қ) Әдеби шығармамен жұмыс .

Батырға мінездеме, қызға сипаттама. Оқы,

автор қызды сипаттағанда қандай эпитеттер мен салыстыруларды қолданады? Қыздың портретін салыңыз.

 

(I) Оқушылар өз беттерінше «Қайту

Дениска үй »және сұраққа жауап беріңіз:

- Неліктен Денис келесі жолы әкесімен бірге циркке барғысы келді?

С) Шығарма атауы бойынша сюжетті болжау

- « Миллион бір күндік демалыс » , бұл нені білдіреді? Ойлайсыз ба?

 

 

(Ұ) Жігіттердің айтқанын тыңдау С.69 Шығармада не айтылатынын болжау

Сабақтың тақырыбын тұжырымдау, сабақтың мақсатын анықтау

 

(Ұ) Шығарманы оқу

Оқушылар 70-бет жұмысының 14-тарауын оқып, сюжет мазмұнын қаншалықты дұрыс болжағандарын айтады.

Мәтінді алғашқы қабылдау

- Жердегі диспетчерлер мен кеме экипаждарының бақылаулары сәйкес келді ме ?

- Неліктен ғарыштан сигналдар үлкен кідіріспен келді, ал соңғысы Жерге жетпеді?

Алқа анасынан не сұрады?

-Балалар сыныпта кімді көрді? Сыныптағы адамдар неге бұлай болды?

– Болашақтың қаласы қалай көрінді?

-Кемелерді қайтарғанға дейін Викториядан Жерге соңғы сигнал қандай болды ?

Мұғалімнен кейін қимылдарды қайталаңыз.

 

 

 

 

(С) Е.Велистов шығармашылығы туралы әңгіме 115 б

 

 

 

(Ұ) Оқушылар шығармадағы фактілерді дәлелдей отырып, шығарманың негізгі идеясын анықтайды .

- Шығарманың негізгі идеясы қандай?

- Шығармадан мысал келтір?

 

(C) Мысалы. 4 б.75

Жоспардың дұрыстығын тексеру.

 

 

(I) Үнсіз оқу 75 г.5 б., ізденіс оқуды қолданыңыз

 

FD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

портрет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық,

жұмыс істейді

дәптер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Сабақтың соңы.

40-45 мин

7. Сабақтың нәтижесі.

Бүгінгі сабақтағы мақсатымыз қандай ?

– Біз бұл мақсатқа жеттік пе?

Сабақта қандай қиындықтар болды?

Бұл қиындықтарды болдырмау үшін не істеу керек ?

қайталанды?

Рефлексия.

- Маған қызық болды…

- Маған ұнады…

- Мен көбірек алғым келді...

Мұғалімнің сұрақтарына жауап беру, олардың сабақтағы белсенділігін бағалау

 

FD

Рефлексияға арналған суреттер.

               

 

 

Просмотров: 492


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст