Математика.
150-сабақ Қысқа мерзімді жоспар.
Пәні: Математика Сабақ: 150 |
Иванковка ауылындағы негізгі орта мектеп» КММ |
|||||||
Күні: 26.04.22
|
Мұғалімнің Т.А.Ә.: Шнайдер А.Г.
|
|||||||
Сынып: 3-4 |
Саны қазіргі: 4 |
Саны жоқ: |
||||||
Бөлім (қиылысатын тақырып): |
4В бөлімі – Есептерді шешу жолдары. |
Тапсырмалар. Ғарышқа саяхат |
||||||
|
3-сынып |
4 сынып |
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Біріктіру. Лагерьдегі демалыс мәдениеті |
Құрама тапсырмалар. Ғарыш кемесіндегі өмір сүру жағдайлары
|
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
/ бағандық диаграмма, диаграмма, қысқаша жазба түрінде 2-3 қадаммен модельдеу |
4.5.1.6 әр түрлі типті құрама есептер құрастыру, салыстыру, шешу; 4.5.1.7 3-4 әрекеттегі есептерді әртүрлі тәсілдермен модельдеу және шешу және ең ұтымдысын анықтау; 4.5.1.8 сандық өрнек және теңдеу түріндегі барлық әрекеттер үшін құрама есептерді шешуді модельдеу. |
||||||
Сабақтың мақсаттары: |
Өтілген материалды қайталау |
әртүрлі типті құрама есептер құрастыру, салыстыру, шешу; 3-4 әрекеттегі есептерді әртүрлі тәсілдермен модельдеу және шешу және ең ұтымдысын анықтау ; сандық өрнек пен теңдеу түріндегі барлық әрекеттер үшін құрама есептерді шығаруды модельдеу. |
||||||
Сабақтар кезінде: |
||||||||
Сабақтың кезеңі / Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
3-сынып оқушысының іс-әрекеті
|
4-сынып оқушысының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
1. Сабақтың басы. 0-5 мин |
Жағымды эмоционалды жағдайды қалыптастыру: Көптен күткен қоңырау соғылады, сабақ басталады. Біз тыныш тұрдық. Олар үнсіз қалды. қажет нәрсенің барлығын алып , сабаққа дайындалдыңыз. пайдасы жоқ . Сабақты қазір бастаймыз, сендерге қызық. Мұқият тыңдасаңыз, міндетті түрде түсінесіз. |
Қош келдіңіз ұстаздар. Олардың жұмыс орнын ұйымдастыру, жеке оқу құралдарының болуын тексеру |
Қош келдіңіз ұстаздар. Олардың жұмыс орнын ұйымдастыру, жеке оқу құралдарының болуын тексеру |
FD Эмоциялық жағдайды бағалау
|
Эмоция . көңіл-күй
|
|||
2. Сабақтың ортасы. 5 – 40 мин
|
1.Өмірлік тәжірибені актуализациялау. (TO)
2. Жаңа нәрсені үйренуге дайындалу үшін кіріспе тапсырма .
3. Мақсат қою (проблемалық жағдай). Жаңа нәрсені үйренуге дайындалу үшін кіріспе тапсырма.
4. Сабақтың тақырыбы бойынша жұмыс.
5. Физикалық минут.
6. Айтылыммен бастапқы бекіту.
|
Мұғалімнің жетекшілігімен математикалық диктант орындау. Математикалық диктант: 85 саны 17-ден нешеге артық ? 35 және 6 сандарының қосындысын табыңыз. 9-ды 4 есе арттырыңыз. 63 және 7 сандарының бөлімін табыңыз. Азайтылған 51, азайтылған 7. Айырмашылығы неде? 82-ден 9 есе кіші санды табыңыз. 30 және 6 сандарының қосындысын 12-ге азайт. Қандай санды 3-ке бөлгенде 8 шығады? 10-нан 30-ға дейінгі 3-ке қалдықсыз бөлінетін сандарды жаз. 35дм = ... м ... дм
С) Өздік жұмыс Лагерде демалу кезінде балалар алма теруге көмектесті. Жәшіктердің массасы туралы мәліметтерді пайдаланып есептер құрастыр . ( тақтадағы сызбадан )
(Қ) Оқушылар мұғалімді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді б.53 №2
Сабақтың тақырыбын тұжырымдау, сабақтың мақсатын анықтау
(I) Есепті кесте бойынша құрастыру және шешу б.53 №3
(Қ) Тақтада жұмыс . Есептеу бірге. 54 №5
Мұғалімнен кейін қимылдарды қайталаңыз
D) Топтық жұмыс Диаграммада лагерьде демалатын балалардың деректері көрсетілген. Сызба бойынша сұрақтар құрастырып , жолдастарыңызға қойыңыз . ( картаға )
(С )С өзіндік жұмыс Сызбаға қарап, мәселені шешіңіз. S. 54 № 6 |
Мұғалімнің жетекшілігімен математикалық диктант орындау. Математикалық диктант. Тапсырмаларға өрнектер жасаңыз. Оқушы кітаптың 18 бетін оқыды. Бұл бүкіл кітаптың 1/5 бөлігін құрады. Қанша бет кітап? 14 пен 30 көбейтіндісін 3-ке көбейтіңіз рет. 240 пен 80-нің бөлігін 3-ке көбейтіңіз рет. Жылдың қай бөлігі 3 ай? 10 қапта 1 тонна қант. Үш қапта неше килограмм қант бар? 9 мен 8 сандарының көбейтіндісі 4 пен сандарының көбейтіндісінен қаншаға артық 6. 240-та неше сағат минут? 360 және 9 минуттың үлесін 7-ге көбейтіңіз бір рет. Шаршы ауданы 25 см 2 . Оны табыңыз периметрі. Гүлзардың ұзындығы 5 м, ал ені 2 м аз. Гүлзардың ауданын табыңыз.
(U) Мәтін бойынша сұрақтарға жауаптар 77 - бет No1 тапсырма .
(С) Есептердің теңдеулерін жаз.
Сабақтың тақырыбын тұжырымдау, сабақтың мақсатын анықтау
(Ұ) Есепті диаграммамен және теңдеумен сәйкестендіріңіз. Шешіңіз 78-бет №3
С) Шығармашылық жұмыс б.77#2a
Мұғалімнен кейін қимылдарды қайталаңыз
(S Y) есепті теңдеу арқылы шешу 78-бет №4
(Ө) Карточкадағы тапсырманы орындаңыз (шеңбердің бөліктері) |
FD
FD |
Дәптер
Оқулық
қосу. әдебиет
Оқулық
|
|||
3. Сабақтың соңы. 40-45 мин |
7. Сабақтың нәтижесі. Бүгінгі сабақтағы мақсатымыз қандай ? – Біз бұл мақсатқа жеттік пе? Сабақта қандай қиындықтар болды? Бұл қиындықтарды болдырмау үшін не істеу керек? қайталанды? Рефлексия. |
Мұғалімнің сұрақтарына жауап беру, олардың сабақтағы белсенділігін бағалау
Жұмысыңызды сәттілік жолағы арқылы бағалаңыз |
Мұғалімнің сұрақтарына жауап беру, олардың сабақтағы белсенділігін бағалау
Жұмысыңызды сәттілік жолағы арқылы бағалаңыз
|
FD |
Рефлексияға арналған суреттер. |
|||