Әлемді тану
№ 6 қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мектеп: "Иванков НМ" КММ»
Күні:"__8__"__10___2020___г.
Мұғалімнің аты-жөні:
Шнайдер А.
Сынып: 2 сынып. Қатысушылар саны: 2
жоқ: 1
Сабақтың тақырыбы: адамдар неге жұмыс істейді
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме):
2.1.1.1 отбасы мұрағатының материалдары негізінде отбасы мүшелерінің ауызша портретін жасау
2.1.1.2 өз отбасының этикалық нормаларын мысалдар негізінде түсіндіру
2.1.1.3 әртүрлі дереккөздерді зерттеу негізінде қоғамдық этикалық нормаларды анықтау
2.1.1.4 тұтыну заттарына отбасылық қажеттіліктердің құрылымын және байқау мен пікіртерім негізінде олардың түсу көздерін анықтау
Сабақтың мақсаты: ."Түсініктерімен таныстыру, "мамандық", дейді еңбек ж / е жақсы өмір Дамытып, сөйлеу, зейін, ойлау, жад. Отбасының маңыздылығы туралы түсінік қалыптастыруға ықпал ету. Отбасына деген сүйіспеншілік пен құрметке тәрбиелеу
Оқу мақсаттары барлық оқушылар:
"Еңбек", "мамандық"ұғымдарымен танысыңыз..
Оқушылардың көпшілігі жасай алады:
Негізгі және екінші ақпаратты ажыратады
Кейбір оқушылар:
мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну
тапсырманы өз бетінше орындау
Табыс критерийлері тілдің негізгі әлеуметтік функцияларын сипаттау;
әр түрлі стильдегі мәтіндерді талдаңыз;
белгілі бір тақырыптағы қажетті терминологияның мағынасын түсіну
Тілдік мақсаттар
Оқушылар алады:
- академиялық тілге назар аудару (мысалы, пәнді оқыту мақсатына жету үшін қажетті терминология мен сөз тіркестерін қамтитын лексика);
- әр түрлі мақсаттарға жету үшін әр түрлі комбинацияларда тілдік дағдыларды қолдану;
Дағдыландыру
"Мәңгілік ел" ұлттық идеясына негізделген құндылықтар: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік; құрмет; ынтымақтастық; Еңбек және шығармашылық; ашықтық; өмір бойы білім алу.
Пәнаралық
өзін-өзі тану, Дүниетану, Жаратылыстану, география пәндерімен Байланыс
Дағдылар
пайдалану
Акт бұл сабақта оқушылар QR-код арқылы планшетке немесе ұялы телефонға жүктеуге болатын флеш-презентацияны пайдаланады
Алдын ала
білім бұл бөлім 1-сыныпта алған білім мен дағдыларға негізделген.Сабақта тыңдау және сөйлеу дағдыларын дамыту бойынша жұмыс жалғасады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері сабаққа жоспарланған іс-шаралар
Ресурстар
Сабақтың басталуы оң эмоционалды көңіл-күй қалыптастыру
1 талқылау
* Адам онсыз өмір сүре алмайтын нәрсе қалай аталады? Қажеттіліктер
* Адамға өмір сүру үшін не қажет?
* Адамның қажеттіліктері қандай? Ауа, су, тамақ, киім, баспана.
* Қажеттіліктері жоқ адамдар бар ма?
• Айырмашылығы қажеттіліктерін от тілек?
* Адамдар мен жануарлардың қажеттіліктері қандай?
* Адамдарда қандай қажеттіліктер бар, бірақ жануарларда жоқ? Достық, өзін-өзі тану қажеттілігі
Табиғат адамға өмір сүруге не береді?
Күн-күн
Әкем қазып жатыр
Үлкен бақша
Күрекпен.
Ту өтті "балбөбек"
Барлық көршілер қарапайым...(труд ).
Мәселені талқылау. "Адам неге жұмыс істейді?»
* Ойланайық. Көзіңізді жұмып, суретті елестетіп көріңіз: ешкім жұмыс істемейді. Ұрлап?
Жетістік критерийлері оқушылар іс-әрекеттің компоненттерін, белгісіз компоненттерді табу ережелерін білуі керек
Сабақтың ортасы
Білімді өзектендіру
1 пікірталас. Керек адам міндетті түрде еңбектену.
* Еңбек адамға тамақ, баспана, киім, әдемі заттар береді, адамды ақылды, мейірімді етеді, тек өзіне ғана емес, басқа адамдарға да қамқорлық жасайды.
"Еңбек" сөзіне синквейн жасау жұпындағы жұмыс»
* Еңбек.
* Маңызды, қажет.
* Көмектеседі, үйретеді, емдейді.
* Еңбек әр адам үшін маңызды.
* Мамандық •
2 ойын " мамандық Әліппесі»
Мұғалім А әрпін көрсетеді оқушылар проффессия деп атайды
* әліпби әріптеріне арналған мамандық атаулары
3 оқулықпен жұмыс.
* Мәтінді оқу
* дәптердегі жұмыс 1-тапсырма мамандықты суреттермен байланыстырыңыз
Жұптасып жұмыс істеу
2-тапсырма сіз қандай жұмыс жасайтындығыңызды жазыңыз . Бір-біріне оқу .Бқо-бір жұп.
.4 жылыту
* Ю, Тувим "барлығы бәріне арналған" өлеңін тыңдау»
Масон үй салады, масон шешінер еді,
Көйлек-тігіншінің жұмысы. Егер Шебер қолдар болса
Бірақ тігінші уақытында жұмыс істей алмады
Жылы баспанасыз орын жоқ. Алжапқыш, куртка және шалбар.
Болды болуы мүмкін, сонымен қатар шығады: Демек, кел трудиться
Біз жасағанның бәрі қажет. Адал, мұқият және тату.
5 жұмбақтарды шешу
Ауру күндері кім пайдалы
Бізді барлық аурулардан емдейді. (Докторы)
Бұл қызметкер қайда болса да!
Ол пойыздарды басқарады. (Машинист)
Кімнің дәмді екенін айтыңыз
Қырыққабат сорпасын дайындайды,
Хош иісті котлеттер,
Салаттар, винигреттер,
Барлық таңғы ас, түскі ас! (Аспаз)
Ол салқын ұшақты басқарады,
Онымен қауіпсіз ұшу,
Нағыз ас. (Ұшқыш)
Сен учишь әріптер жинау, санау,
Гүлдер өсіп, көбелектер ұсталады.
Бәріне қарап, бәрін есте сақтаңыз,
Және барлық туған, Отанды сүю. (Мұғалім).
Қорытынды: мектепте көп жұмыс істеу үшін, бізді мектеп асханасында дәмді тамақтандыру үшін қалалар мен ауылдарда көптеген адамдар жұмыс істеуі керек және біз оларға өте риза болуымыз керек.
Табыс критерийлері сөздік қорын байыту, талдау, салыстыру, себеп-салдар байланысын орнату қабілеттерін дамыту.
Рефлексия
Білім ағашы
Ассимиляция (қайталау) сәттілігінің критерийлері, психологиялық жайлылық, бірлескен жұмыс нәтижелерін анықтайды
Саралау
Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау
Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында білгендерін бағалау үшін қолданатын әдістерді жазу үшін пайдаланыңыз. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Денсаулық сақтау технологиялары.
Қолданылатын физикалық минуттар және белсенді қызмет түрлері.
Тапсырманың тұтас және бөліктері
Сабақтың соңында оқушылар үйренеді:
Өткізіңіз бойынша самооцениванию оқушылардың спомощью Баспалдақтар табысты жұмыс дәптері. №1:
Қолдар жағынан-ұшу
Біз ұшақты жібереміз.
Оң қанат Алға,
Сол қанат Алға.
Бір, екі, үш, төрт —
Біздің ұшақ ұшты.
№2
Тышқандар шұлықтарға барады.
Мысық оларды естімеуі үшін.