«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы білім бөлімі Иванковка ауылының негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
 Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Иванковка отдела образования по  Буландынскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Көркем еңбек 7-сынып ( ұлдар) көркемдік күйдірудің тәсілдері мен техникасы

24.11.2020

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
2а бөлім дизайн және технология "Иванков ЖМ" КММ»
Күні: 17.11.2020 Мұғалімнің аты-жөні: Барышникова Н.Н
Сынып: 7


Сабақ-40 минут қатысқандар саны: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы көркемдік күйдірудің әдістері мен әдістері

Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) күйдіру аппаратының құрылымын зерттеу және түсіну
Сабақтың мақсаты оқушыларды күйдіру аппаратының құрылғысымен таныстыру
Өрт сөндіргіш көмегімен суреттерді қалай алуға болатындығын айтыңыз
Күйдірудің кейбір әдістерімен таныстырыңыз.
Тілдік мақсаттар
Оқушылар болуы мүмкін:
* құралдар мен жабдықтардың түрлерін ,пирография өнерін сипаттаңыз;
* қазақ халқының және басқа этностардың тұрмысы, дәстүрлері мен мәдениеті туралы айту;
• түсіндіре өз шығармашылық идеялар, ойлар
Диалогтар мен хаттар үшін пайдалы өрнектер:
Мен ... үшін Таңдадым ...
Мен мұны ... әдіспен орындаймын…
Мен келесі материалдар мен құралдарды қолдандым …
Бұл өнімнің ерекшелігі

Бағалау критерийлері * өз идеяларын ұсынады және мәселелерді дербес шешеді;
* шығармашылық шешімдерді жүзеге асырады, талдауға көп көңіл бөледі;
* зерттеу нәтижелерін ұсынады.
Құндылықтарды дарыту


Құндылықтарды тәрбиелеу оқушылардың топтық және практикалық жұмысы арқылы жүзеге асырылады: еңбек адамдарына құрмет және өмір бойы оқыту.
Пәнаралық байланыстар


Сабақ түрі бұл сабақ "тарих" пәнімен (қолөнердің даму тарихымен) байланысты)


аралас (жаңа білімді игеру, зерттелгенді жалпылау және жүйелеу).
АКТ пайдалану дағдылары


Жабдықтар өз зерттеулерінде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолданады, сонымен қатар пирог тарихын зерттей отырып, Интернет арқылы ақпаратты қарайды.
Күйдіру аппараты, суреттер, фанера
Алдын ала Білім
Көркем күйдіру өнерін біледі.

Педагогтың іс-әрекеті сабағының жоспарланған кезеңдері
Оқушылардың іс-әрекеттері ресурстар
Ұйымдастыру-дайындық бөлімі
3мин
Тақырып пен Мақсат туралы хабарлама
2 мин

 


Оқушылармен әңгіме
15мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Сабақтың ортасы
10мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Сабақтың соңы
5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Рефлексия
5мин сабақ барысы
I. Ұйымдастыру-дайындық бөлімі.
Мұғалімнің сәлемі, сабаққа қатысуды бақылау, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
II. Білімді өзектендіру.
Тақырып пен Мақсат туралы хабарлама
1. Оқушылармен әңгіме
Біздің Сабақтың тақырыбы көркемдік күйдірудің әдістері мен әдістері деп аталады. Балалар күйдіру аппаратымен жұмыс істеу ерекше назар аударуды талап етеді, өйткені оны дұрыс пайдаланбау дене бөліктерінің күйіп қалуына немесе заттардың тұтануына әкелуі мүмкін. Сондықтан жану аппаратымен қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін мүлтіксіз орындау қажет.
Күйдіру аппараты мыналардан тұрады:
1 негіз (корпус)
2 сағаттық тұтқа
3Штифт (қалам)
4қосқыш сым
Күйдіру аппаратымен қауіпсіз жұмыс істеу қағидалары
Жұмыс алдында күйдіру құрылғысының барлық бөліктерінің жарамдылығын тексеріңіз
Оставляй енгізілген желісі электровыжигатель қараусыз, өйткені раскаленное қауырсын может послужить причиной жану
Өрт сөндіргіштің қаламымен сымдарға тигізбеңіз
Басыңызды төмен еңкейтпеңіз
Салқындату үшін қыздырғышты желіден мезгіл-мезгіл ажыратыңыз
Жұмыстан кейін күйдіргішті өшіріп, суытыңыз, содан кейін сақтау орнына қойыңыз
2. Тапсырма
Балалар бұл тапсырма өнерді күйдіру техникасында өнер ретінде түсінуді дамытады және сізге күйдіру кезінде қолданылатын материалдар туралы ақпарат береді.
Қарастырыңыз сурет кітабында рисунке28 және біл, қандай техника күйдіру бар?
Балалар ағашпен күйдіру техникасын пысықтаңыз
29-беттегі суреттегі өрнектерді қарастырыңыз, соққыларды, контур сызықтарын қолдана отырып, оларды жану аппаратымен орындауға тырысыңыз
Күйдіру аппаратымен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтаңыз
V. сабақтың қорытындысы.
1. Орындалған жұмысты бағалау.
2. Қойылған сұрақтарға жауап беру барысында жіберілген қателерді талдау.
VI. Үй тапсырмасы
28-29 бетте көркем күйдіру өнерін қайталаңыз


Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
-білеміз
- не үйренді
Осы бөлімнің тақырыбын зерттеу кезінде сіз қандай қабілеттерді аштыңыз?
кері байланыс беріңіз.

 

 

 


Күйдіру аппаратымен жұмыс істеу кезіндегі ТБ

 

 

Күйдіру аппаратының бөлшектерін атаңыз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар контурлық күйдіру, штрихтік, нүктелерді қолдана отырып күйдіру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Көркем күйдіру туралы слайдтар мен бейнероликтер, шығармашылық жұмыстардың үлгілері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


"Көркем еңбек" оқулығы авторы Чукалин в. Г
Саралау-сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижедегі тапсырмаларды таңдауда, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, Оқу материалдары мен ресурстарын таңдауда (Гарднер бойынша бірнеше интеллект теориясы) көрініс табуы мүмкін.
Саралауды уақытты ұтымды пайдалануды ескере отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолдануға болады. Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында білгендерін бағалау үшін қолданатын әдістерді жазу үшін пайдаланыңыз. Денсаулық сақтау технологиялары. Қолданылатын физикалық минуттар және белсенді қызмет түрлері.
Осы сабақта қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын тармақтар.

Сабақ бойынша Рефлексия


Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары нақты болды ма?
Барлық оқушылар КҚО-ға жетті ме?
Егер жоқ болса, неге?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? Бұл бөлімді сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы бағалау

 


Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал етуі мүмкін (оқыту туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарға не назар аудару керек?

Просмотров: 1111


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст