«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы білім бөлімі Иванковка ауылының негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
 Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Иванковка отдела образования по  Буландынскому району управления образования Акмолинской области»

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

КСП 1-сынып Сабақтың тақырыбы: айналамыздағы Өлшемдер .

29.12.2020

1-сыныпта математикадан КСП
2 тоқсан
Сабақтың тақырыбы: айналамыздағы Өлшемдер .
Мұғалімнің аты-жөні: Кравченок Н. А
Күні: "__29__"_____12_______20___г.
Сынып: "1". Қатысқандар саны: 6, қатыспағандар: 0
Сабақтың оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
Сабақтың мақсаты
1.1.3.2 мынадай бірліктерді пайдалана отырып, шамаларды өлшеуді жүргізу: см, дм / кг / л / сағ
1.1.3.3 шамалардың мәндерін,см\дм\кг\л салыстыру және оларға қатысты әрекеттерді орындау
1.1.3.4 ұзындық бірліктерін (см,дм) олардың арақатынасы негізінде түрлендіру.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңі\уақыт
Әрекеті мұғалімнің Әрекеті оқушының Ресурстары
Сабақтың басталуы
5мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы
20мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы
5мин білімді жаңарту
1. Тікелей есеп 0-ден 20-ға дейін
2. Шот 20-дан 0-ге дейін.
3. Шот реттік 1-ден 20-ға дейін.
4. 20-дан 1-ге дейінгі кері тәртіпте шот (реттік)
5. Атау кейіннен саны...
6. Алдыңғы санды атаңыз...
Кіріспе тапсырма. Оқулықтағы сызбаны қолдана отырып, сол тақырыптың көлемін, массасын және ұзындығын өлшеуге болатындығын хабарлаңыз. Мүмкін болса, бір ыдыспен әртүрлі өлшеулер жасаңыз. Сыйымдылығы 2-3 литр болатын бірнеше ыдысты пайдалану.

- Бірінші кеменің биіктігі қанша сантиметр екенін анықтаңыз.
- Бір литрлік кружкамен су құйып, екінші ыдыстың көлемін анықтаңыз.
- Таразы көмегімен үшінші кеменің массасын анықтаңыз.
Тапсырманы орындағаннан кейін қорытындылаңыз.
- Қандай өлшем бірлігі ұзындығын анықтады? (см).

- Ыдысқа 2 литр су сыяды. Қандай өлшем туралы айтылады? (көлемі туралы).
- Массаның өлшем бірлігін атаңыз (кг).
- Ыдысқа қанша су кіретінін анықтай отырып, біз бұл туралы не білеміз? (біз оның көлемін білеміз).
- Ыдыс-аяқты өлшеу арқылы біз нені анықтаймыз? (массаны анықтаңыз).
Шеш. Суретте қауынның массасын анықтау керек. Ол үшін не істеу керектігін сұраңыз.
Таразының бір жағында салмағы 3 кг. егер таразы тепе-теңдікте болса, онда қораптың массасы да 3 кг.екінші таразыда таразының бір жағындағы заттардың жалпы массасы 4 кг. егер таразы тепе-теңдікте болса, онда таразының екінші жағындағы заттардың жалпы массасы да 4 кг. жалпы массасы 2 кг салмақтан және қарбыздан тұрады. Қарбыздың салмағы 2 кг.

Қосымша тапсырмалар
Оқушылар суретте көрсетілген параметрлер бойынша заттарды анықтауы керек: ұзындығы тең, массасы әртүрлі; биіктігі тең, көлемі әртүрлі; массасы тең, өлшемдері әртүрлі.

ерлі-зайыптылар бар, бірінші сынып оқушылары тез санау қабілетін үйретеді.
Шеш. Оқулықтағы тапсырманы орындамас бұрын, балаларды сұраққа жауап беруге шақырыңыз: "егер сыныптағы барлық студенттерде екі қолғап болса, қолғаптың жалпы санын қалай есептеуге болады?». Олар тақырып санын анықтаудың бірнеше нұсқасын ұсына алады

Ұғыну оқушылардың көмегімен "Баспалдақтар" жетістік жұмыс дәптерлері.

 

Оқушылар ауызша және кері тәртіпте қарастырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

Жауап: оқушы (қарбыздың салмағы 2 кг.)
жауаптарды ламинатталған парақтарға жазыңыз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Оқулық:
Бет129

 

 

 

 

 

 

 

тиісті карточкалар.

 

 

 

 

 

 

Жұмыс дәптері:
Бет127

Просмотров: 1029


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст